Firma 1982 yılında GALİP ÇAKIR tarafından STORSAN İÇ VE DIŞ CEPHE PERDE SİSTEMLERİ adı altında kurulmuş olup Türkiye'ye  ithal mekanizmalı perde sistemlerinin ilk getiricisi ve kullanıcılara sunucusu olmuştur.
 
 35 yıl önce Mekanizmalı DİKEY PERDE öncülüğünü İsveç ALMEDAHLS ile başlayıp 1985 yılında STOR PERDEDE  O.P.M İLE DEVAM  EDİP 1990 yılında ayrı bir yenilik ile Ülkemize SANNY sistemi ile ALUMİNYUM JALUZİ tesisini kurmuş, 1995 te ENDONEZYAdan  AYAUS ahşap ithalatı ile Türkiyede AHŞAP PERDE serilerinin imalatı ve satışını gerçekleştirmiştir.
 
 2000 li yılların başında DIŞ CEPHE GÜNEŞ KIRICI / BRİSOLEY ürününü ALMAN / GEİGER motor ve İSVİÇRE / STOMA nın nano  teknolojisi ip ve mekanizma grubunun kalitesi ile birleştirerek Avrupa'da ilk kez 1.1 mm. Ekstrüzyon çekim termikli aluminyum  kullanarak fırtınaya dayanıklı DIŞ CEPHE GÜNEŞ KIRICILARDA bir ilke imzasını atmış LİBYA/ SURT HAVALİMANI - KAZAKİSTAN  ALMAATA HAVALİMANI - TİFLİS HAVALİMANI gibi ciddi projelere ilaveten kamu ve tüzel kuruluşların toplu ve perakende montajları ile    2016 yılında 7000 ad. üzeri kapasiteye ulaşmıştır.
 
 Dış Cephe Perde Sistemlerinde  markasını tescilleyerek BRİSOLEY ürün adının resmi markası olmasını sağlamıştır. 
 Kalitesini İS0 9001 - 14001 / OHSAS 18001 ve CE belgesi ile KAPASİTE RAPORUNU 3000 kg/yıla çıkarmıştır.
 Üretimi: Avrupa Dış Cephe Sistemlerinde  hava şartlarına en mukavemetli ürün seçilen firma, İç cephe SUN-SCREEN güneş kırıcı ile      aynı ürünü Çatı sistemleri ve ZİP uygulamaları ile devam etmektedir.